

Pierwsze 48 godzin pracy w lupach Ergo może stanowić pewne wyzwanie, ponieważ wymaga przestawienia się na nowy sposób patrzenia na pacjenta. Jeden z naszych klientów ujął to doskonale: „Możesz zobaczyć wszystko, ale nie będzie to w ten sam sposób, co dotychczas. Ustal nowe ustawienie – czy to pacjenta, czy swoje własne. Będziesz częściej poruszać biodrami, tułowiem i przesuwać krzesło, aby zobaczyć to, co wcześniej było poza zasięgiem wzroku. Nie zniechęcaj się – z czasem twoje ciało wykształci nową pamięć mięśniową, a praca w lupach stanie się naturalna.”
Czas dostosowania do pracy w lupach zwykle trwa od 48 godzin do tygodnia. Nasi klienci często mówią, że każdy kolejny dzień pracy w lupach staje się coraz bardziej naturalny. Po pewnym czasie pojawia się moment, kiedy przestajesz myśleć o każdym ruchu, a twoje ręce instynktownie trafiają tam, gdzie powinny.
Twój pacjent będzie prawdopodobnie siedział dalej, niż jesteś do tego przyzwyczajony. Jeśli widzisz wyraźnie zęby przednie, ale tylne są niewyraźne, spróbuj delikatnie podnieść lub opuścić fotel pacjenta o jeden stopień. Często ta drobna korekta sprawia, że cała przestrzeń robocza staje się ostra i dobrze widoczna.
Krótko mówiąc – nie. Lekarze, z którymi prowadziliśmy rozmowy, pracują z dziećmi oraz pacjentami w podeszłym wieku i zgodnie podkreślają, że praca w lupach Ergo nie jest bardziej wymagająca, niż przy użyciu tradycyjnych lup.
Teleskopy muszą być precyzyjnie ustawione bezpośrednio przed oczami, aby zapewnić właściwe pole widzenia. Warto poeksperymentować z umiejscowieniem podkładki pod nos oraz skorzystać z paska na głowę, aby osiągnąć optymalne dopasowanie i idealny widok.
W trakcie pracy powinieneś patrzeć poniżej lub na bok teleskopów, a nie ponad nimi. Nie ruszając głową, skieruj wzrok w dół lub na bok, aby spojrzeć na pacjenta, ekran komputera lub swoje ręce. Gdy będziesz gotowy do powrotu do pracy, po prostu podnieś oczy z powrotem w górę, aby skupić się na wykonywanych czynnościach.
Tak, to zupełnie naturalne, że niektórzy lekarze doświadczają tych odczuć w trakcie przystosowywania się do lup Ergo. Jeśli zauważysz u siebie te symptomy, zatrzymaj się na chwilę i spójrz poza teleskopy (w dół lub na bok), nie ruszając głową, aby zobaczyć, gdzie znajdują się Twoje ręce.